גיזום גפן

האביב הפתיעה אותנו ויש צורך לגזום את הגפנים לפני הקיץ מי שעדיין לא עשה את זה , לפניכם הסבר קצר

שבת שלום לכולם זמירה של גפן היא אחת הפעולות השנויות במחלוקת בין חקלאים וחובבים ואני בעצמי שמעתי שלש גרסאות שונות זמירה (לגבי זן אחד). ויש כמובן הבדל בזמירה בין גפן לצרכי סוכה לבין גפן לטובת פרי ויש כמובן הבדל בין גפן ליין ובין גפן למאכל .וגם בבקעה זומרים שונה קצת מהשפלה. וכמובן שיש שוני בין הזנים השונים. המכנה המשותף של כמעט כולם לגבי גפן מאכל,שיש לעצב גזע לגובה של כמטר,יש להוריד לו את הראש ולהוציא שני בדים עבים לשני הצדדים למרחק כמטר-מטר וחצי ואת הזמורות של שנה שעברה היוצאות מהבדים,לזמור למרחק של ככה וככה עיניים. בתמונות הזן ארלי סוויט(SBS)שהחל ללבלב השבוע וניתן פחות או יותר ללמוד מהתמונות את שיטת הזמירה שאימצתי לזן הזה.

אין חוקים כאן. אבל נהוג להאריך 2 זרועות לגובה הסוכה והשאר כרגיל ואיכות הפרי כמובן תלויה בכמות וגם בקיטום האשכול בקצהו בשביל להגביר מתיקות.

זה לא נכון יוחאי. יש לי לקוחות של 1000 דונם מהזן הזה. יצאתי לשטח שאלתי ולמדתי. 2 עיניים משאירים רק בסמוך לגזע,ויש לזה סיבות.

נכון אבי לזה התכוונתי. קראתי לזה 'אמא' - הזרועות שיוצאות מה T שמהן יוצאים ענפי פרי.. אבל אין פה ויכוח בכלל, יש הרבה סוגי זמירה, תלוי אם רוצים כמות או איכות ועוד הרבה גורמים. בגדול אני בגישה של להשאיר פחות עיניים אבל שתהיינה יותר חזקות.

רשימות אחרונות
חיפוש תגיות
עקוב אחרינו
רשימות קודמות
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic